Blog

1910 głosów w wyborach do Sejmu! Nie tylko przed wyborami

Dziękuję za czwarte miejsce na liście w Płocku!

Nie wiem czy to dobrze czy źle ale szczerze dziękuję za każdy jeden z 1910 głosów 🤝 Dla mnie, totalnego debiutanta to ogromny kapitał zaufania i 4 miejsce na naszej liście w Płocku 🤙


Tak, jaram się i cieszę bo pozostałem w tej kampanii sobą i nie mam dziś problemów ze spojrzeniem w lustro. Nie zamierzałem przywdziewać fałszywych masek polityki i pustych obietnic pod publikę w imię własnego interesu politycznego. Taka polityka mnie brzydzi i mnie w niej nie znajdziecie dlatego tym bardziej cieszę się, że tak wiele osób zaakceptowało mnie takim jakim jestem i doceniło starania ostatnich lat.

Niestety Wasze głosy tym razem nie wystarczyły na zdobycie mandatu posła ale to przynajmniej oznacza, że zostaję z Wami na Tumskim Wzgórzu 😉  

Kapitalną wiadomością jest natomiast fakt, że dzięki naszej ogromnej pracy wielu osób w całym kraju po raz pierwszy w historii Polski w ławach poselskich zasiądzie troje reprezentantów Zielonych 🌳🌳🌳

To dopiero początek. Pracujemy dalej, bo #nieOdWczoraj i nie dla wyborów.

Działaj z nami i Ty! Wspólnie zazielenimy Polskę jeszcze bardziej 

Chcesz działać z nami? Napisz mi prywatną wiadomość a napiszę Ci co i jak 🙂

1910 głosów w wyborach do Sejmu!
1910 głosów w wyborach do Sejmu to 4 miejsce na liście w Płocku. Jak na debiutanta to chyba nieźle. Dziękuję!
Światowy Dzień Wegetarianizmu Nie tylko przed wyborami

Światowy Dzień Wegetarianizmu

A Wy co dopisalibyście do tych 3 punktów🤔? Dlaczego warto nie jeść mięsa 🐖🦌🐄? Warto czy nie warto🤔? Trudno czy łatwo🤔? Podzielcie się swoimi opiniami, być może ułatwią komuś decyzję 🙂
Przyznam szczerze, że i ja się waham. Nie wiem czy potrafię chociaż nie czuję potrzeby jedzenie mięsa każdego dnia. Nie jestem święty, mięso jem średnio 2-3 razy w tygodniu. Może i ja bym spróbował bez 🙂 ?

Przemysłowa hodowla zwierząt jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Jej ograniczenie jest niezbędne ze względów klimatycznych, zdrowotnych i etycznych.

🦊 Zieloni chcą doprowadzić do uchwalenia ustawy prowadzącej do zamknięcia ferm norek, lisów i innych zwierząt hodowanych na futra.

🐷 Ograniczyć cierpienie zwierząt hodowlanych przez kampanie konsumenckie informujące o realiach hodowli przemysłowej oraz promujące weganizm i ograniczenie jedzenia mięsa.

🎪 Zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

🦆 Zakończyć okrutne polowania na ptaki.

🐱 O prawa tych istot, które nie mogą mówić we własnym imieniu, zadba powołany przez Sejm Rzecznik Praw Zwierząt.

Światowy Dzień Wegetarianizmu
Światowy Dzień Wegetarianizmu
Niesamowity apel Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya by przeciwdziałać zmianom klimatu Uncategorized

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway apelują by przeciwdziałać zmianom…

Apel Dawida Podsiadło podczas rekordowego, wyprzedanego koncertu z Taco Hemingwayem na Stadionie Narodowym 📣 :
„Wiem, że przez to, co robię, mam dostęp do wielu waszych przemyśleń i chciałbym, żebyśmy razem teraz pomyśleli na temat tego, w jakim miejscu jest nasza planeta. Wiem, że wiecie, że to jest trzecia planeta od Słońca. I wiem też, że wielu z was słyszało o tym, że robi się tutaj odrobinę zbyt ciepło, zmiany klimatyczne, bardzo niebezpieczne, które są wynikiem bezpośrednim naszych działań, naszego przemysłu, nadprodukcji, i tak naprawdę jest to ostatni moment, żeby jakoś to spowolnić i być może jeszcze zatrzymać, chociaż niektórych zmian nie cofniemy i nie przywrócimy do życia niektórych gatunków zwierząt, ale moja jedna prośba do was to jest, żebyście po prostu byli świadomi tego, co się dzieje: nie ignorujcie tego tematu, szukajcie informacji – mamy teraz bardzo łatwy dostęp do wielu artykułów, do prac naukowych od ludzi, którzy się tym zajmują przez całe życie na co dzień i mogą bardzo precyzyjnie powiedzieć o tym, jakie są zmiany, jakie są ich konsekwencje i skorzystajmy z tego. Oglądanie kotków jest mega słodkie i to jest super, ale warto też skorzystać z internetu, żeby się czegoś dowiedzieć, wykorzystać tę wiedzę, zaangażować się w jakieś działania, zebrać się w grupę, ponieważ, o ile łatwo ignorować jest jednego człowieka, tak dużo trudniej ignorować jest masę. A ludzi jest bardzo dużo i możemy zrobić bardzo wiele. Nasza aktywność teraz może mieć ogromne przełożenie na to, co się wydarzy w przyszłości. To może „być albo nie być” naszych wnuków, prawnuków. Żeby też doczekali i mieli tak spokojne i ładne życie jak wielu z nas dzisiaj tutaj. Niech idą na koncert artystów, których lubią. A jak nie będzie planety, to znaczy ludzi, to nie będzie koncertów”.

➡ Wspólnie jesteśmy w stanie to wszystko zmienić! Każdy z nas, małymi krokami, indywidualnymi, codziennymi wyborami ale pamiętając również o tym, że nie da się dbać o klimat lepiej jak za pomocą odpowiednich ustaw, za pomocą osób, które czują temat! Nie ma bardziej skutecznej drogi!
To rząd i posłowie ustalają zasady, które klimatowi sprzyjają lub go niszczą.

➡ 13 października wybierzmy tych, którzy o klimat walczą #nieODwczoraj!

Czas na #KlimatNaZmianę✊ #SilniRazem

Warto spełniać marzenia, nie tylko swoje :) Nie tylko przed wyborami

Spełniajmy marzenia. Nie tylko swoje!

Bieg #poMARZENIA. Udało się! Dzieci wyjechały w góry!

Biegam od ponad 20 lat, nie tylko przed wyborami 😉

Rok temu w październiku spełniłem moje małe marzenie 🙆‍♂ 


Na 81 miejscu (350 startujących) w 1h 11min 56sek ukończyłem jeden z najtrudniejszych biegów górskich na Kasprowy Wierch (tak, biegliśmy z dołu z Zakopanego 😉 ) Bolało ogromnie ale było warto 🙃!


Przy okazji biegu zbierałem fundusze na wyjazd dzieci z płockiego Domu Dziecka w góry #poMARZENIA 🤲 


Udało się 💪 Pod koniec lipca tego roku i dzieci spełniły swoje małe marzenie i wyjechały w góry 🌲⛰🌲 


Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie akcji ❤ CDN! 
Bo #nieODwczoraj

A Ty jakie masz marzenia?

kolejna wycinka drzew w Płocku Płock

Kolejna wycinka drzew w Płocku!

Jak najlepiej czy jak najwięcej i jak najdrożej😡? 
Inwestycje tak ale z poszanowaniem dla tego co stare i pożyteczne!

Przebudowę Placu Mościckiego na Radziwiu za blisko 4 MLN zł rozpoczęto od wycinki okazałych drzew i krzewów. Projektujemy kolejną patelnię?

W parku potrzebujemy dużych drzew a nie sadzonek z których połowa uschnie i nigdy nie da nam cienia.

Czy naprawdę chodzi tylko o to żeby wymieniać w nieskończoność „bo na gwarancji”?

Park to przede wszystkim duże piękne drzewa a nie tylko kolejny beton i pstrokaty plastik, który za kilka lat trzeba będzie wymieniać bo „skończyła się przydatność do użytku”

Projektujmy odpowiedzialnie! Betonem i plastikiem nie da się oddychać! One nie oczyszczają naszego zasyfionego powietrza😷! 
⚡Zareaguj⚡Udostępnij⚡#stopBETONOZIE

uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku Płock

Uratowaliśmy kolejne 37 drzew!

🍀Kapitalna wiadomość na dobry początek dnia 👊 Z Miejskiego Zarządu Dróg otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo z której wynika, że z planowanych do wycinki 42 drzew przy ul Tysiąclecia, po ponownym przeanalizowaniu projektu zostanie wyciętych jedynie 5!
🍀Można?! Wspólnie ocaliliśmy kolejne 37 cennych drzew, których nie zastąpiłyby żadne nowe nasadzenia 🌳🐦🌳
🍀Pytali „po co te protesty”? Po to ✊
🍀Drzewa kapitalnie oczyszczają powietrze i regulują temperaturę. Brawo MY! #brawoPŁOCK🤜🤛
🍀Przy okazji warto dodać, że pikieta przeciwko wycince, którą organizowaliśmy w czerwcu do ostatniej chwili stała pod dużym znakiem zapytania ponieważ od odpowiedzialnych za porządek służb nie otrzymałem na nią zgody.
🍀Warto ryzykować, warto wychodzić na ulicę, warto #solidarnie ✊Wspólnie możemy wszystko💪
🍀Podziękowania dla Anny Ciecierskiej za monitorowanie tematu.

⛔Udostępnij! Pokaż, że przyroda i dla Ciebie jest ważna i, że nie godzisz się na jej niszczenie!⛔

uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku
Uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku