Blog

1910 głosów w wyborach do Sejmu! Nie tylko przed wyborami

Dziękuję za czwarte miejsce na liście w Płocku!

Nie wiem czy to dobrze czy źle ale szczerze dziękuję za każdy jeden z 1910 głosów ? Dla mnie, totalnego debiutanta to ogromny kapitał zaufania i 4 miejsce na naszej liście w Płocku ?


Tak, jaram się i cieszę bo pozostałem w tej kampanii sobą i nie mam dziś problemów ze spojrzeniem w lustro. Nie zamierzałem przywdziewać fałszywych masek polityki i pustych obietnic pod publikę w imię własnego interesu politycznego. Taka polityka mnie brzydzi i mnie w niej nie znajdziecie dlatego tym bardziej cieszę się, że tak wiele osób zaakceptowało mnie takim jakim jestem i doceniło starania ostatnich lat.

Niestety Wasze głosy tym razem nie wystarczyły na zdobycie mandatu posła ale to przynajmniej oznacza, że zostaję z Wami na Tumskim Wzgórzu 😉  

Kapitalną wiadomością jest natomiast fakt, że dzięki naszej ogromnej pracy wielu osób w całym kraju po raz pierwszy w historii Polski w ławach poselskich zasiądzie troje reprezentantów Zielonych ???

To dopiero początek. Pracujemy dalej, bo #nieOdWczoraj i nie dla wyborów.

Działaj z nami i Ty! Wspólnie zazielenimy Polskę jeszcze bardziej 

Chcesz działać z nami? Napisz mi prywatną wiadomość a napiszę Ci co i jak 🙂

1910 głosów w wyborach do Sejmu!
1910 głosów w wyborach do Sejmu to 4 miejsce na liście w Płocku. Jak na debiutanta to chyba nieźle. Dziękuję!
Światowy Dzień Wegetarianizmu Nie tylko przed wyborami

Światowy Dzień Wegetarianizmu

A Wy co dopisalibyście do tych 3 punktów?? Dlaczego warto nie jeść mięsa ???? Warto czy nie warto?? Trudno czy łatwo?? Podzielcie się swoimi opiniami, być może ułatwią komuś decyzję 🙂
Przyznam szczerze, że i ja się waham. Nie wiem czy potrafię chociaż nie czuję potrzeby jedzenie mięsa każdego dnia. Nie jestem święty, mięso jem średnio 2-3 razy w tygodniu. Może i ja bym spróbował bez 🙂 ?

Przemysłowa hodowla zwierząt jest jednym z głównych źródeł emisji gazów cieplarnianych. Jej ograniczenie jest niezbędne ze względów klimatycznych, zdrowotnych i etycznych.

? Zieloni chcą doprowadzić do uchwalenia ustawy prowadzącej do zamknięcia ferm norek, lisów i innych zwierząt hodowanych na futra.

? Ograniczyć cierpienie zwierząt hodowlanych przez kampanie konsumenckie informujące o realiach hodowli przemysłowej oraz promujące weganizm i ograniczenie jedzenia mięsa.

? Zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

? Zakończyć okrutne polowania na ptaki.

? O prawa tych istot, które nie mogą mówić we własnym imieniu, zadba powołany przez Sejm Rzecznik Praw Zwierząt.

Światowy Dzień Wegetarianizmu
Światowy Dzień Wegetarianizmu
Niesamowity apel Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya by przeciwdziałać zmianom klimatu Uncategorized

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway apelują by przeciwdziałać zmianom…

Apel Dawida Podsiadło podczas rekordowego, wyprzedanego koncertu z Taco Hemingwayem na Stadionie Narodowym ? :
„Wiem, że przez to, co robię, mam dostęp do wielu waszych przemyśleń i chciałbym, żebyśmy razem teraz pomyśleli na temat tego, w jakim miejscu jest nasza planeta. Wiem, że wiecie, że to jest trzecia planeta od Słońca. I wiem też, że wielu z was słyszało o tym, że robi się tutaj odrobinę zbyt ciepło, zmiany klimatyczne, bardzo niebezpieczne, które są wynikiem bezpośrednim naszych działań, naszego przemysłu, nadprodukcji, i tak naprawdę jest to ostatni moment, żeby jakoś to spowolnić i być może jeszcze zatrzymać, chociaż niektórych zmian nie cofniemy i nie przywrócimy do życia niektórych gatunków zwierząt, ale moja jedna prośba do was to jest, żebyście po prostu byli świadomi tego, co się dzieje: nie ignorujcie tego tematu, szukajcie informacji – mamy teraz bardzo łatwy dostęp do wielu artykułów, do prac naukowych od ludzi, którzy się tym zajmują przez całe życie na co dzień i mogą bardzo precyzyjnie powiedzieć o tym, jakie są zmiany, jakie są ich konsekwencje i skorzystajmy z tego. Oglądanie kotków jest mega słodkie i to jest super, ale warto też skorzystać z internetu, żeby się czegoś dowiedzieć, wykorzystać tę wiedzę, zaangażować się w jakieś działania, zebrać się w grupę, ponieważ, o ile łatwo ignorować jest jednego człowieka, tak dużo trudniej ignorować jest masę. A ludzi jest bardzo dużo i możemy zrobić bardzo wiele. Nasza aktywność teraz może mieć ogromne przełożenie na to, co się wydarzy w przyszłości. To może „być albo nie być” naszych wnuków, prawnuków. Żeby też doczekali i mieli tak spokojne i ładne życie jak wielu z nas dzisiaj tutaj. Niech idą na koncert artystów, których lubią. A jak nie będzie planety, to znaczy ludzi, to nie będzie koncertów”.

➡ Wspólnie jesteśmy w stanie to wszystko zmienić! Każdy z nas, małymi krokami, indywidualnymi, codziennymi wyborami ale pamiętając również o tym, że nie da się dbać o klimat lepiej jak za pomocą odpowiednich ustaw, za pomocą osób, które czują temat! Nie ma bardziej skutecznej drogi!
To rząd i posłowie ustalają zasady, które klimatowi sprzyjają lub go niszczą.

➡ 13 października wybierzmy tych, którzy o klimat walczą #nieODwczoraj!

Czas na #KlimatNaZmianę✊ #SilniRazem

Warto spełniać marzenia, nie tylko swoje :) Nie tylko przed wyborami

Spełniajmy marzenia. Nie tylko swoje!

Bieg #poMARZENIA. Udało się! Dzieci wyjechały w góry!

Biegam od ponad 20 lat, nie tylko przed wyborami 😉

Rok temu w październiku spełniłem moje małe marzenie ?‍♂ 


Na 81 miejscu (350 startujących) w 1h 11min 56sek ukończyłem jeden z najtrudniejszych biegów górskich na Kasprowy Wierch (tak, biegliśmy z dołu z Zakopanego 😉 ) Bolało ogromnie ale było warto ?!


Przy okazji biegu zbierałem fundusze na wyjazd dzieci z płockiego Domu Dziecka w góry #poMARZENIA ? 


Udało się ? Pod koniec lipca tego roku i dzieci spełniły swoje małe marzenie i wyjechały w góry ?⛰? 


Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie akcji ❤ CDN! 
Bo #nieODwczoraj

A Ty jakie masz marzenia?

kolejna wycinka drzew w Płocku Płock

Kolejna wycinka drzew w Płocku!

Jak najlepiej czy jak najwięcej i jak najdrożej?? 
Inwestycje tak ale z poszanowaniem dla tego co stare i pożyteczne!

Przebudowę Placu Mościckiego na Radziwiu za blisko 4 MLN zł rozpoczęto od wycinki okazałych drzew i krzewów. Projektujemy kolejną patelnię?

W parku potrzebujemy dużych drzew a nie sadzonek z których połowa uschnie i nigdy nie da nam cienia.

Czy naprawdę chodzi tylko o to żeby wymieniać w nieskończoność „bo na gwarancji”?

Park to przede wszystkim duże piękne drzewa a nie tylko kolejny beton i pstrokaty plastik, który za kilka lat trzeba będzie wymieniać bo „skończyła się przydatność do użytku”

Projektujmy odpowiedzialnie! Betonem i plastikiem nie da się oddychać! One nie oczyszczają naszego zasyfionego powietrza?! 
⚡Zareaguj⚡Udostępnij⚡#stopBETONOZIE

uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku Płock

Uratowaliśmy kolejne 37 drzew!

?Kapitalna wiadomość na dobry początek dnia ? Z Miejskiego Zarządu Dróg otrzymaliśmy odpowiedź na nasze pismo z której wynika, że z planowanych do wycinki 42 drzew przy ul Tysiąclecia, po ponownym przeanalizowaniu projektu zostanie wyciętych jedynie 5!
?Można?! Wspólnie ocaliliśmy kolejne 37 cennych drzew, których nie zastąpiłyby żadne nowe nasadzenia ???
?Pytali „po co te protesty”? Po to ✊
?Drzewa kapitalnie oczyszczają powietrze i regulują temperaturę. Brawo MY! #brawoPŁOCK??
?Przy okazji warto dodać, że pikieta przeciwko wycince, którą organizowaliśmy w czerwcu do ostatniej chwili stała pod dużym znakiem zapytania ponieważ od odpowiedzialnych za porządek służb nie otrzymałem na nią zgody.
?Warto ryzykować, warto wychodzić na ulicę, warto #solidarnie ✊Wspólnie możemy wszystko?
?Podziękowania dla Anny Ciecierskiej za monitorowanie tematu.

⛔Udostępnij! Pokaż, że przyroda i dla Ciebie jest ważna i, że nie godzisz się na jej niszczenie!⛔

uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku
Uratowaliśmy kolejne 37 drzew przed wycinką w Płocku